BIRAKMA BENİ FİLMİ

2008 Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası Büyük Ödülünün kazananı Aida Begic’in yönettiği, tüm geliri Beşir Derneği tarafından dünya yetimleri yararına kullanılacak olan Birakma Beni Filmi 21 Eylülde vizyona giriyor. Online bilet için tıklayınız.  İşte filmin fragman ve ayrıntıları:

Vizyon: 21 Eylül 2018
Süre: 97 dakika
Diller: Türkçe, Arapça
Ülke: Türkiye, Bosna Hersek
Satış: Film House Sarajevo
Yapımcı: Beşir Derneği

İSA, Annesi öldükten sonra Suriyeli mülteciler için kurulmuş olan Şanlıurfa’daki bir yetimhaneye gönderilir. Orada AHMAD ve MOTAZ ile arkadaş olur.

AHMAD, Suriye’de kaybolan babasıyla bir gün buluşacağına dair inancını hiç kaybetmemiştir. Ve bir gün ünlü olarak babasının dikkatini çekeceğini ve babasının kendisiyle gurur duyacağını hayal etmektedir.
MOTAZ, yeniden evlenen annesi tarafından yetimhaneye terk edilmiştir. Bir ses yarışmasına katılmayı annesi tarafından fark edilmesinin ve ona kavuşabilmenin tek yolu olarak görmektedir.

Birbirlerine çok da düşkün olmayan bu üç arkadaş, karakterleri ve hayalleri bakımından birbirlerinden farklı olsalar da ortak bir noktada buluşurlar: Yetimhaneyi terk etmek ve yeni bir hayata başlamak. Bu hedef doğrultusunda para kazanmaya çalışan çocuklar, Balıklıgöl’de kağıt mendil satmaya başlarlar. Başlarda işler yolunda gider. Fakat İSA’nın borçlu olduğu KARACA isimli serseri, bu süreci baltalamaya başlar. Bu durumdan kurtulmak isteyen çocuklar birbirlerine daha sıkı sarılırlar. Ve hayatlarına mal olabilecek bütün bu tehlikeler karşısında sevgiyi, dostluğu ve umudu yeniden keşfederler.

Yapımevi

Beşir Derneği
Yeni Mahalle Süreyyapaşa Cd. Sardunya Sk. No:24
Pendik – İSTANBUL
Telefon: 0216 375 40 42
E-posta: [email protected]
Web: www.besir.org.tr

Uluslararası Satış

Film House Sarajevo
Antuna Hangija 65, Saraybosna, 71000 – Bosna Hersek
Telefon: 387 33 200 542
E-posta: [email protected]
Web: www.filmhouse.ba